Aktuálně z ordinace

 ROVOLENÁ - viz. Změny ordinační doby

REZIDENČNÍ MÍSTA 2024 OBOR PEDIATRIE - viz sekce pro kolegy

 

REGISTRACE NOVÝCH PACIENTŮ 

Vzhledem k naší postupné zaplněnosti  v tuto chvíli musíme regulovat přísun pacientů do naší ambulance. Registrujeme pouze nově narozené sourozence našich stávajících pacientů, nebo narozené děti našich bývalých (event. současných) pacientů, ostaní  s trvalým bydlištěm v ORP Karviná (Dětmarovice, Karviná , Petrovice u Karviné, Stonava)- přednost mají žadatelé s bydlištěm  v obvodu Karviná-Hranice, následně přilehlé obvody Karviná-Mizerov a Karviná-Nové Město. Nebo po předložení potvrzení ostatních praktických dětských lékařů v Karviné (Dětmarovicích, Stonavě či Pettrovicích), že vás odmítli registrovat, po zhodocení možností naší ambulance.

Neregistrované dětské pacienty v případě akutního onemocnění- ošetřím vždy (jak to ukládá zákon všem dětským praktikům) ve všední dny PO a ST-PÁ, pokud se dostaví v době 8:00-10:30 hod, v úterý 9:30-10:30 hod v rámci nepravidelné péče. Po této době již mám objednané pacienty na prevence, posudkovou činnost a očkování a nemohu se nemocným věnovat. Pak můžete využít:

Lékařská pohotovostní služba pro děti Nemocnice Karviná-Ráj

Tel.: 596 383 648, 604 457 043

Po - Pá 17:00 - 21:00 hod.
So, Ne, Svátky 08:00 - 18:00 hod.

Lékařská pohotovostní služba pro děti Nemocnice Havířov

Urgentní příjem- recepce: tel: 596 491 308

Informace o registrujících ordinacích obdržíte u své zdravotní pojišťovny nebo na Ministerstvu zdravotnictví:   

 

 

LAKTAČNÍ PORADENSTVÍ

Nově zavádíme pro naše kojící maminky  ( ale i cizí) konzultaci laktační poradkyně, kterou provádí naše zdravotní sestra Pavlína Cieslarová. Při potížích  s kojením můžete volat ve všední dny 8-13 hod 739114590, dle charakteru potíží se pak domluví konkrétní termín konzultace.

KOMUNIKACE S ORDINACÍ

V rámci zjednodušení komunikace s pacienty zavádí naše ordinace nový systém virtuální sestry Emmy, který Vám zajistí pohodlné a bezpečné objednávání na vyšetření, prevence a očkování, případně přeobjednání stávajícího termínu. Sestru Emmy můžete využít i pro zaslání zpráv od specialistů. Naší ordinaci to zjednoduší práci a Vám ušetří čas.
Přístup do Emmy si můžete založit zde:   https://moje.sestraemmy.cz/-/tvrdonova . Je dostupná pouze pro registrované pacienty naší ordinace,resp. jejich rodiče.


Pro rodiče - přihlaste se pod vlastním jménem a rodným číslem, a po prvním přihlášení klikněte prosím na PŘIDAT DÍTĚ DO EMMY a vyberte "Chci zastupovat své dítě". 

Požadavky přes Emmy vyřizujeme průběžně. Emaily kontrolujeme pouze nepravidelně. 

Telefonní čísla jsou určena přednostně pro konzultace akutních obtíží nebo po předchozí domluvě.

Je žádoucí se na vyšetření objednat předem: prostřednictvím  https://www.sestraemmy.cz/tvrdonova    nebo telefonicky 604 541 170, 596 311 509 , neakutní problémy, konzultace lze řešit emailem  

______________________________________________________________________________________________________________________

Hygienická opatření v naší ordinaci se řídí příslušnými metodickými pokyny MZ. 

  • Krytí nosu a úst respirátorem či rouškou zejména při respiračním onemocnění vítáme.

 

Dětská pohotovostní služba(LPS) v Karviné.


Dětská lékařská pohotovostní služba (LPS) v Karviné  funguje ve všední dny 17-21 hod  - zajišťují lékaři dětského oddělení v Karviné, o víkendech a svátcích v době  8-18 hod.  zajišťují tuto službu  převážně " spádoví" praktičtí lékaři pro děti a dorost nebo další spolupracující lékaři. Je určena pro náhle vzniklá závažná onemocnění, která nesnesou odkladu, nebo zhoršení stávajících onemocnění, která se zhoršila po kontrole registrujícím praktikem.

Kdy tedy kontaktovat lékaře při horečce a jiných potížích, tedy je vhodná návštěna LPS o víkendu či svátcích:                                                                                       

  1. Horečka nereaguje na podání paracetamolu nebo ibuprofenu, tzn. že neklesne během 3 hodin pod 38°C po opakovaném podání či kombinaci v průběhu 24 hod
  2. Horečka je doprovázená opakovaným průjmem či zejména zvracením, odmítáním tekutin nebo kojení, kdy hrozí „odvodnění“ organismu, tzv. dehydratace (čím menší dítě, tím nastává rychleji při menším počtu průjmovitých stolic a epizod zvracení)
  3. Horečka je doprovázená vyrážkou (zejména sytě červené „vyrážky“ již od velikosti „špendlíkových hlaviček“ začínající na končetinách potřebují urgentní vyšetření lékařem)
  4. Horečka je doprovázená dalšími příznaky – kašel, dušnost, chrapot, sípavé dýchání, nepřiměřený – „divný“ pláč u kojenců, u starších dětí bolesti v krku, břicha a další příznaky, které dokážou popsat.
  5. Horečka u všech dětí trvající 48 a více hodin
  6. Horečka u kojenců do 3-6 měsíců věku bez dalších příznaků- je vhodné kontaktovat lékaře po 24 hodinách- mohlo by se jednat o akutní onemocnění, kdy je žádoucí co nejrychlejší zahájení protiinfekční terapie

více o zvládání horečky:ZDE

Samozřejmě jakékoli  divné problémy u kojenců a předškolních dětí, změny chování , odmítání stravy (zejména kojení či i umělé výživy), vyrážky  jsou důvodem konzultace - tedy i telefonátu  v první řadě na mne 604541170 nebo  na příslušnou  fungující LPS  mimo mé ordinační hodiny( když se prostě na mne nedovoláte). 

Jsem k dispozici pro telefonické  konzultace každý všední den v ordinačních hodinách ( vzhledem k množství telefonátů je vhodné volat po 9. hodině či později....) nebo na základě objednání přes webové stránky  (pokud se jedná o akutní problémy , raději volejte) nebo  pro akutní vzniklé problémy na mobilním telefonu 604541170 v podstatě asi kdykoli, ale úplně to nemohu zejména o víkendech a svátcích zaručit. Pro neakutní problémy dotazy na  problémy