Aktuálně z ordinace

DOVOLENÁ - viz. Změny ordinační doby

2. kolo VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ  NA REZIDENČNÍÍ MÍSTO V OBORU PEDIATRIE: více v sekci  Pro kolegy 

 

REGISTRACE NOVÝCH PACIENTŮ 

Do stálé péče registrujeme sourozence našich registrovaných pacientů, děti našich bývalých registrovaných pacientů. Dále děti do 18 let  s bydlištěm v  ORP Karviná (tedy obce Karviná, Petrovice u Karviné, Dětmarovice, Stonava).

Ostatní dětské pacienty registrujeme po předchozí telefonické domluvě, pokud zákonný zástupce souhlasí s podmínkami : návštěvní služba dle smluvních podmínek se zdravotními pojišťovnami pouze v ORP Karviná, dodržování ordinačních hodin pro nemocné a zdravé děti (viz. Ordinace - MUDr. Pavla Tvrdoňová (detskylekarkarvina.cz), objednávání na vyšetření  (pro akutní stavy telefonicky  - 604 541 170,596 311 509  nejlépe po ránu - nebo online kdykoli- viz  Aktuálně - MUDr. Pavla Tvrdoňová (detskylekarkarvina.cz) -komunikace s ordinací- "sestraemmy" - viz níže, ostatní  požadavky mailem  . Minimální komunikace funkčním dostupným telefonem (pozvánky na vyšetření a prevence , oznámení o náhlém zrušení  či omezení ordinace apod)

LAKTAČNÍ PORADENSTVÍ

Nově zavádíme pro naše kojící maminky  ( ale i cizí) konzultaci laktační poradkyně, kterou provádí naše zdravotní sestra Pavlína Cieslarová. Při potížích  s kojením můžete volat ve všední dny 8-13 hod 739114590, dle charakteru potíží se pak domluví konkrétní termín konzultace.

KOMUNIKACE S ORDINACÍ

V rámci zjednodušení komunikace s pacienty zavádí naše ordinace nový systém virtuální sestry Emmy, který Vám zajistí pohodlné a bezpečné objednávání na vyšetření, prevence a očkování, případně přeobjednání stávajícího termínu. Sestru Emmy můžete využít i pro zaslání zpráv od specialistů. Naší ordinaci to zjednoduší práci a Vám ušetří čas.
Přístup do Emmy si můžete založit zde:   https://moje.sestraemmy.cz/-/tvrdonova . Je dostupná pouze pro registrované pacienty naší ordinace,resp. jejich rodiče.


Pro rodiče - přihlaste se pod vlastním jménem a rodným číslem, a po prvním přihlášení klikněte prosím na PŘIDAT DÍTĚ DO EMMY a vyberte "Chci zastupovat své dítě". 

Požadavky přes Emmy vyřizujeme průběžně. Emaily kontrolujeme pouze nepravidelně. 

Telefonní čísla jsou určena přednostně pro konzultace akutních obtíží nebo po předchozí domluvě.

Je žádoucí se na vyšetření objednat předem: prostřednictvím  https://www.sestraemmy.cz/tvrdonova    nebo telefonicky 604 541 170, 596 311 509 , neakutní problémy, konzultace lze řešit emailem  

______________________________________________________________________________________________________________________

Hygienická opatření v naší ordinaci se řídí příslušnými metodickými pokyny MZ. 

  • Krytí nosu a úst respirátorem či rouškou zejména při respiračním onemocnění vítáme.

 

Dětská pohotovostní služba(LPS) v Karviné.


Dětská lékařská pohotovostní služba (LPS) v Karviné  funguje ve všední dny 17-21 hod  - zajišťují lékaři dětského oddělení v Karviné, o víkendech a svátcích v době  8-18 hod.  zajišťují tuto službu  převážně " spádoví" praktičtí lékaři pro děti a dorost nebo další spolupracující lékaři. Je určena pro náhle vzniklá závažná onemocnění, která nesnesou odkladu, nebo zhoršení stávajících onemocnění, která se zhoršila po kontrole registrujícím praktikem.

Kdy tedy kontaktovat lékaře při horečce a jiných potížích, tedy je vhodná návštěna LPS o víkendu či svátcích:                                                                                       

  1. Horečka nereaguje na podání paracetamolu nebo ibuprofenu, tzn. že neklesne během 3 hodin pod 38°C po opakovaném podání či kombinaci v průběhu 24 hod
  2. Horečka je doprovázená opakovaným průjmem či zejména zvracením, odmítáním tekutin nebo kojení, kdy hrozí „odvodnění“ organismu, tzv. dehydratace (čím menší dítě, tím nastává rychleji při menším počtu průjmovitých stolic a epizod zvracení)
  3. Horečka je doprovázená vyrážkou (zejména sytě červené „vyrážky“ již od velikosti „špendlíkových hlaviček“ začínající na končetinách potřebují urgentní vyšetření lékařem)
  4. Horečka je doprovázená dalšími příznaky – kašel, dušnost, chrapot, sípavé dýchání, nepřiměřený – „divný“ pláč u kojenců, u starších dětí bolesti v krku, břicha a další příznaky, které dokážou popsat.
  5. Horečka u všech dětí trvající 48 a více hodin
  6. Horečka u kojenců do 3-6 měsíců věku bez dalších příznaků- je vhodné kontaktovat lékaře po 24 hodinách- mohlo by se jednat o akutní onemocnění, kdy je žádoucí co nejrychlejší zahájení protiinfekční terapie

více o zvládání horečky:ZDE

Samozřejmě jakékoli  divné problémy u kojenců a předškolních dětí, změny chování , odmítání stravy (zejména kojení či i umělé výživy), vyrážky  jsou důvodem konzultace - tedy i telefonátu  v první řadě na mne 604541170 nebo  na příslušnou  fungující LPS  mimo mé ordinační hodiny( když se prostě na mne nedovoláte). 

Jsem k dispozici pro telefonické  konzultace každý všední den v ordinačních hodinách ( vzhledem k množství telefonátů je vhodné volat po 9. hodině či později....) nebo na základě objednání přes webové stránky  (pokud se jedná o akutní problémy , raději volejte) nebo  pro akutní vzniklé problémy na mobilním telefonu 604541170 v podstatě asi kdykoli, ale úplně to nemohu zejména o víkendech a svátcích zaručit. Pro neakutní problémy dotazy na  problémy